Main » Opoja Lajmë
Kurshumli, 27 nëntor – Katër pasagjerë janë lënduar sot në mëngjes, kur autobusi që qarkullonte në relacionin Nish-Prishtinë u rrokullis afër Kurshumlisë.  Sipas raportimit të RTS-së, aksidenti ndodhi në orën 3 e 30 minuta, kurse shkak i rrokullisjes theksohet të jetë shpejtësia. Ky autobus u rrokullis afër lokalitetit Novo Sello jo larg Kurshumlisë, kurse katër pasagjerët e lënduar rëndë e lehtë ndodhen në përkujdesje në spitalin e Kurshumlisë dhe ata nuk e kanë jetën në rrezik.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 1116 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 28 November 2013 | Comments (1)

Dragash, 25 nëntor - Komuna e Dragashit, është zgjuar sot me reshje të dendura të borës. Ndonëse deri në orët e mesditës, rrugët në fshatrat më të ulëta kanë qenë të kalueshme, në zonat më të larta, problemet janë mjaft të mëdha.

... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 1100 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 28 November 2013 | Comments (0)

Përmbyset traktori, vdes shoferi në DragashOpojë, 21 Nentorë 2013, -Raportohet se në fshatin Brezne të Dragashit, një qytetarë është goditur nga traktori i cili ishte në oborr dhe për një moment është lëshuar në lëvizje dhe si pasojë i njëjti nga lëndimet e marra ka ndërruar jetë.
Sipas Policisë së Kosovës, trupi i pajetë në konsultim me prokurorin u është liruar familjarëve.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 529 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 22 November 2013 | Comments (0)

Dragash, 21 Nentorë 2013,. -Të mbijetuarës së vetme të fatkeqësisë së Restelicës, Amsera Reka, i ishin dhënë shumë premtime. Shtëpi, troje e para, ishin disa nga ato të institucioneve. Atë kohë presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, kishte deklaruar se do të ndante 10 mijë euro për familjet e përfshira në këtë fatkeqësi, por këto para Presidenca kurrë nuk i dha.

... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 450 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 21 November 2013 | Comments (0)

ZEMRBLERTA E SHQIPRIS ETNIKE OpojaSharri (Dragashi)! Zemërblerta e Shqipërisë Etnike përfshin një zonë të ngushtë mes Malit Koritnik dhe Malit Sharr. Ky rajon malor është me lartësi mbidetare 800-1300m. Shtrihet rrëzë Malit Sharr. Ai gjithmonë është konsideruar vend shumë interesant dhe mikpritës. Rajoni i vendosur në krahërorin e maleve shqiptare, me gjelbrimin e veçantë që fillon në pranverë dhe vazhdon deri në vjeshtë, ka kushte të shkëlqyeshme rekreative. ... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 541 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 20 November 2013 | Comments (0)

LDK - BDKandidati i LDK-së për kryetar të Dragashit, Fatmir Mehmeti, përmes faqës së tij zyrtare në Facebook ka deklaruar se kanë arritur marrëveshje të kualicionit me Bashkimn Demokratik ku ka deklaruar se "Kualicioni LDK – BD është një nismë e mbarë që do kulmoj me fitore”. Gjithashtu  ka deklaruar se janë afër marrëveshjes edhe me disa subjekte politike boshnjako-gorane.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 404 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 17 November 2013 | Comments (0)

KF OPOJA's photo.Ndeshja e futbollit në mes OPOJA : MINATORI
Sot në ora 1:00.
Stadiumi i Sharrit

... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 503 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 17 November 2013 | Comments (0)

Kosavë, 04 nëntor 2013 - Të dhënat më të fundit, të cilat i ka publikuar edhe KQZ-ja, tregojnë se rezultatet vazhdojnë të mbeten, ashtu siç i kemi publikuar mbrëmë.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 440 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 04 November 2013 | Comments (0)

Bresanë, 31 tetorë 2013. -Përmbyllet fushata zhgjedhore e Lidhjes Demokratike të Kosovës, e cila u mbajtë në fshatinë Bresanë. Në prezencen e Kryetarit LDK per Zvicerr z.Haki Latifi dhe Sekretarit LDK per Austri z.Salim Kryeziu.

... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 467 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 31 October 2013 | Comments (0)

artikujNjë delegacion i Parlamentit Evropian, kryesuar nga Eduard Kukan, nga Komisioni për Politikë të Jashtme të PE, do të vizitojë Kosovën nesër kur edhe është paraparë të mbahet takimi i 6-të ndërparlamentar mes Kosovës dhe PE.

Kukan së bashku me Ulrike Lunacek, raportuesja e PE për Kosovë dhe Doris Pack si dhe eurodeputetët Lajos Bokros, Antonio Cancian dhe Tonino Picula kanë qëndruar në Shqipëri, ndërsa në Kosovë do të zhvillojnë takime me krerët më të lartë shtetëror, Presidenten Atifete Jahjaga, Kryeministrin Hashim Thaçi, Kryetarin e Parlamentin Jakup Krasniqi, përfaqësuesit e BE në Kosovë dhe shoqërinë civile. Ata po ashtu do të kenë takime të ndara me zëvendës kryeministrin Hajredin Kuçi dhe disa deputetë nga Kuvendi i Kosovës.

... LEXO MË SHUMË »

Category: Opoja Lajmë | Views: 304 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 30 October 2013 | Comments (0)

1 2 3 »
Block title
Kategoria
Opoja Lajmë [28]
Lajme [19]
Sport [22]
Ekonomi [15]
Teknologji [18]
Shkencë [18]
Kulturë [20]
Shëndetësi [22]
Kuzhinë [20]
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: