Main » Opoja Lajmë
Shkrirja e strukturave paralele të financuara nga Serbia në Komunën e Dragashit do të jetë më e lehtë sesa në pjesën tjetër të Kosovës, ka vlerësuar kryetari i kësaj komuna, Salim Januzi. Ai ka shpjeguar se shkollat që funksionojnë sipas sistemit paralel edhe deri tash janë mirëmbajtur në aspektin e mbështetjes logjistike nga ana e institucioneve të Kosovës. ... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 248 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 29 August 2013 | Comments (0)

Salim JanuziDragash, 24 gusht 2013 – Kryetari aktual i Komunës së Dragashit, Salim Jenuzi, sot është nominuar edhe zyrtarisht si kandidat i PDK-së për këtë post, në zgjedhjet lokale që pritet të zhvillohen më 3 nëntor. Kjo u bë solemnisht në Dragash, nga kreu i PDK-së dhe kryeministri i vendit, Hashim Thaçi, i cili shoqërohej edhe nga zëvendësi i tij, Hajredin Kuçi, si dhe ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj dhe shefi i Grupit parlamentar të PDK-së, në Kuvendin e Kosovës, Adem Grabovci.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 167 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 29 August 2013 | Comments (0)

perurimi_rruga_pllajnikDragash, 19 gusht 2013 - Ministri i Infrastrukturës, Fehmi Mujota, i shoqëruar edhe nga stafi i tij dhe nga deputeti në Kuvendin e Kosovës, Nait Hasani, të hënën përuroi rrugën, Kosavë - Pllajnik, fshat ky me lartësinë më të madhe bregdetare në trevën e Opojës së Dragashit. Në ceremoninë e inaugurimit mori pjesë edhe kryetari i Komunës së Dragashit, Salim Jenuzi, i shoqëruar nga zyrtarë të tjerë komunalë. Ceremonia e inaugurimit u organizua nga vetë kryesia e fshatit, duke i gostitur mysafirët me ushqime tradicionale, siç është flia dhe dashi i pjekur në hell. Për gjithë këtë gosti, vetë përfaqësuesit e fshatit thanë se është e paktë, krahasuar me punën që është bërë për këtë f ... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 195 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 19 August 2013 | Comments (0)

komuna_dragash_tabelaDragash, 15 gusht 2013 Kuvendi i Komunës së Dragashit, të enjten mbajti mbledhjen e tetë të radhës për këtë vit, në të cilën, mes tjerash, u shqyrtua Raporti mbi realizimin e Buxhetit për periudhën, Janar – Qershor 2013, Kornizën afatmesme buxhetore të Komunës, për periudhën 2014 – 2016, si dhe u shqyrtua Projekt-Rregullorja për mbrojtjen e Mjedisit. ... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 199 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 16 August 2013 | Comments (0)

vulin_gora_bajramiDragash, 09 gusht 2013 – Ditën e parë të Fitër Bajramit, shefi i Zyrës për Kosovën, pranë qeverisë serbe, Aleksandar Vulin, qëndroi në trevën e Gorës së Dragashit, ku vizitoi strukturat paralele të Serbisë, të cilat ende veprojnë në komunën ku nuk jeton asnjë serb.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 259 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 11 August 2013 | Comments (0)

shpend_ahmeti_showDragash, 19 korrik 2013 - Krahina e Opojës, njëra nga dy trevat që e përbëjnë komunën e Dragashit, ka 18 fshatra dhe qytezën e Dragashit, të paktën pjesën më të madhe të kësaj qyteze, e cila shtrihet në vijën administrative mes trevës së Opojës dhe asaj të Gorës. Por, disa zyrtarë të lartë të Vetëvendosjes, duket se shumë pakë e njohin këtë anë. Hiç më mirë nuk e njeh, as Shpend Ahmeti, nënkryetar i Lëvizjes "Vetëvendosje”. Këtë e vërtetoi vet Ahmeti, në një shfaqje televizive, ku e cilësoi Opojën, si fshat, madje fshat hasjan!
Ani pse kjo lëvizje ka zyrën e saj në Dragash, nga e cila mund t’i merrte informacionet mbi gjeogr ... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 173 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 20 July 2013 | Comments (0)

instalimi_pocet_dragashDragash, 18 korrik 2013 - Pas shumë kërkesave të qytetarëve, si dhe nevojës së domosdoshme, qyteza e Dragashit do të ketë ndriçim adekuat publik. Këtë e ka premtuar kryetari i Komunës, Salim Jenuzi, i cili ka paralajmëruar se brenda javës së ardhshme do të lëshohen në funksion poçet efiçiente (LED), të cilat po montohen nëpër të gjitha shtyllat elektrike, ku aktualisht janë të instaluara poçet fluoreshente. Këto të fundit, asnjëherë nuk kanë funksionuar si duhet dhe shpesh kanë qenë temë e debateve mes qytetarëve dhe qeverive lokale, por edhe mes këshilltarëve komunalë dhe qeverive lokale. ... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 237 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 19 July 2013 | Comments (0)

maturant_matura_shteteroreDragash, 28 shtator 2013 - Maturantët ë shkollës së mesme "Ruzhdi Berisha” në Dragash, në testin e maturës shtetërore kanë dëshmuar se janë nxënësit më të mirë në Kosovë, të paktën për nga arritshmëria në mësime. Ky është vlerësimi ... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 600 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 08 July 2013 | Comments (0)

« 1 2 3
Block title
Kategoria
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: