Main » Sport

artikujVidal i papërmbajtshëm, me tregolëshin e tij ndaj Kopenhagen, Kiliani katapulton Juventusin drejt kalimit në 1/8 e Champions League, mision që për ta përmbushur bardhezinjtë që fituan 3-1 ndaj danezëve në Torino do tju mjaftojë një barazim në Stamboll përballë Galatasarayt.

... LEXO MË SHUMË »

Category: Sport | Views: 494 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 28 November 2013 | Comments (0)

I mahnitshmi CR7 dërgon Portugalinë në BrazilPortugalia e Cristiano Ronaldos do të luajë në ‘Kampionatin Botëror 2014’ pasi ka fituar edhe në shtëpinë e Suedisë me rezultat 3-2. (Takimi i parë i ‘play-offit’ ishte mbyllur me rezultat 1-0 në favor të portugezëve).

... LEXO MË SHUMË »

Category: Sport | Views: 366 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 20 November 2013 | Comments (0)

artikujIsh-kampioni i Evropës dhe ish-sfiduesi i titullit të botës në peshën e rëndë të boksit profesionist, Luan Krasniqi e ka fituar të shtunën në mbrëmje duelin e bamirësisë ndaj biznesmenit gjerman, Uwe Hueck.

... LEXO MË SHUMË »

Category: Sport | Views: 405 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 19 November 2013 | Comments (0)

Behrami: Do ta mposhtim DortmundinMesfushori shqiptar i Napolit, Valon Behrami, ka deklaruar se ekipi i tij po shkon në Gjermani me synim për ta mposhtur Dortmundin.

... LEXO MË SHUMË »

Category: Sport | Views: 405 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 13 November 2013 | Comments (0)

Dragash. 10 nëntore 2013. Përfundoji ndeshja ne mes te Lira - m : Opoja 1:1, më në fund KF Opoja arrin të nxjerr një pikë edhe pse ishte mysafirë. golashënues për Opojën në minutën e 10-të të pjesës së parë ishte Ditëlind Reshiti.

... LEXO MË SHUMË »
Category: Sport | Views: 472 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 12 November 2013 | Comments (0)

artikuj
Në javën e 11-të në Premier League Chelsea ka barazuar, kurse Liverpuli ka shënuar fitore bindëse.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Sport | Views: 349 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 10 November 2013 | Comments (0)

artikuj
  Real Madridi ka mposhtur Real Sosiedadin me rezultat 5-1. Tre gola shënoi Cristiano Ronaldo.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Sport | Views: 375 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 10 November 2013 | Comments (0)

artikujMilani është shumë i vogël për Barcelonën. Në "Camp Nou”, katalanasit luajnë si macja me miun me kuqezinjtë, të cilët i mundin me lehtësi 3-1, madje duke i lejuar vetes dhe luksin e humbjes së një morie rastesh. Mesi autor i dy golave dhe Nejmar, që fiton dy goditjet standarte që sjellin golin janë dy heronjtë e katalanasve, që tashmë janë me një këmbë në 1/8 e kompeticionit. Sfida në "Camp Nou”

... LEXO MË SHUMË »

Category: Sport | Views: 438 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 08 November 2013 | Comments (0)

Kualifikohen Bayerni e CityBayern Munichu ka regjistruar fitoren e katërt në xhiron e katërt në Grupin D duke mposhtur Viktoria Plzenin me rezultat 1-0.


... LEXO MË SHUMË »

Category: Sport | Views: 315 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 06 November 2013 | Comments (0)

Shpreson JuventusiJuventusi dhe Real Madridi kanë luajtur baras (2-2) në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Edhe pse nuk pati fitues, nuk mungoi spektakli në përballjen e dy gjigantëve të futbollit evropian.


... LEXO MË SHUMË »

Category: Sport | Views: 395 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 06 November 2013 | Comments (0)

1 2 3 »
Block title
Kategoria
Opoja Lajmë [28]
Lajme [19]
Sport [22]
Ekonomi [15]
Teknologji [18]
Shkencë [18]
Kulturë [20]
Shëndetësi [22]
Kuzhinë [20]
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: