Main » 2013 » Nentor » 6 » Shpreson Juventusi
14:10
Shpreson Juventusi

Shpreson JuventusiJuventusi dhe Real Madridi kanë luajtur baras (2-2) në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Edhe pse nuk pati fitues, nuk mungoi spektakli në përballjen e dy gjigantëve të futbollit evropian.Lojtarët me fanellat bardhezi ishin dominues në çdo pjesë të fushës në fraksionin e parë duke e kontrolluar rrjedhën dhe tempin e lojës.

Bianconerët krijuan raste të shumta në gjysmën e parë, mirëpo nuk u treguan efikas në përfundimin e tyre. Në disa raste mbrojtja mysafire dhe Iker Casillas u treguan vendimtarë.

Megjithatë, angazhimi i futbollistëve vendas u shpagua me ndërhyrjen e gabuar të Varanes në dëm të Pogbas që u ndëshkua me penalti. Arturo Vidal realizoi për epërsinë e Zonjës (42’).

Sa u përket mysafirëve, faza ofensive ishte e heshtur gjatë fraksionit të parë, porse nuk munguan goditjet e Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale.

Vendasit e nisën tmerrësisht keq gjysmën e dytë me një gabim të Caceres, i cili ia mundësoi Benzemas ta rrëmbente topin dhe të pasonte te ai që nuk fal – Cristiano Ronaldo (52’).

Pak minuta më pas Xabi Alonso e tronditi stadiumin me një goditje të fuqishme që u përplas në shtyllë.

Përmbysja erdhi nga Gareth Bale. Pas një kundërsulmi të Los Blancos, uellsiani veproi mirë për ta shënuar golin e epërsisë për mysafirët (60’).

Megjithatë, bardhezinjtë u kthyen shumë shpejt duke e barazuar rezultatin përmes Fernando Llorentes, i cili shënoi falë krosimit të Martin Caceres (65’).

Në minutat në vazhdim ra tempi i lojës. Bianconerët përpiqeshin që të rrëmbenin pikë të plota, derisa Mbretërit prisnin për të ndëshkuar. Sidoqoftë, nuk u shënuan gola të tjerë.

Pas katër xhirosh, Real Madridi numëron 10 pikë, ndërsa për vendin e dytë luftojnë Galatasaray, Kopenhaga (me nga katër pikë) dhe Juventusi që ka tri pikë në fund të grupit. /Telegrafi/

Fotografia: Reuters
Category: Sport | Views: 395 | Added by: Kushtrim_Guraj | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Block title
Kategoria
Opoja Lajmë [28]
Lajme [19]
Sport [22]
Ekonomi [15]
Teknologji [18]
Shkencë [18]
Kulturë [20]
Shëndetësi [22]
Kuzhinë [20]
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: