Main » 2013 » Nentor » 6 » Kualifikohen Bayerni e City
14:12
Kualifikohen Bayerni e City

Kualifikohen Bayerni e CityBayern Munichu ka regjistruar fitoren e katërt në xhiron e katërt në Grupin D duke mposhtur Viktoria Plzenin me rezultat 1-0.Mario Mandzukic shënoi golin me vlerën tri pikë për bavarezët që ishin mysafirë në këtë sfidë.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Manchester City e ka mposhtur CSKA Moskën me rezultat 5-2.

Sergio Aguero (3’, 20’) dhe Alvaro Negredo që shënoi het-trik (30’, 51, 90’) ishin realizues për vendasit, ndërsa Seydou Doumbia (45’, 71’) shënoi golat e mysafirëve.

Bayern Munichu numëron 12 pikë pas katër xhirosh dhe siguron pjesëmarrjen në 1/8 e finales, ndërsa në dy xhirot e mbetura do të luftojë me Manchester Cityn (nëntë pikë) se kush do të përfundojë në pozitën e parë në grup. /Telegrafi/

Fotografia: AP
Category: Sport | Views: 315 | Added by: Kushtrim_Guraj | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Block title
Kategoria
Opoja Lajmë [28]
Lajme [19]
Sport [22]
Ekonomi [15]
Teknologji [18]
Shkencë [18]
Kulturë [20]
Shëndetësi [22]
Kuzhinë [20]
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: