Main » Sport
artikujXhani De Biazi i ka shkruar një letër babait të Adnan Januzajt të hënën, duke i kërkuar atij brenda mundësive një takim. Tekniku italian, nëpërmjet një deklarate që ka postuar dje në "Facebook”, ka sqaruar se mesazhin ia ka shkruar në shqip, në anglisht dhe në frëngjisht. Abedin Januzaj nuk i ka kthyer përgjigje, kështu që dy ditë më pas De Biazi është përpjekur të kontaktojë sërish me babanë e futbollistit të Mançester Junajtid,
... LEXO MË SHUMË »
Category: Sport | Views: 205 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 05 November 2013 | Comments (0)

artikujKur janë zhvilluar 9 xhiro në Seria A, Milani ka shënuar 3 fitore, 2 barazime dhe ka pësuar katër humbje. Aktualishtë zë poziten e 10-të me 11 pikë.

Trajneri i Milanit, Masimiliano Allegri, ka thënë se skuadra e tij do të dal nga kjo situatë. "Deri më tash kam arritur t’i marr rezultatet me Milanin dhe skuadra do të dalë nga kjo situatë”, ka thënë Allegri.

... LEXO MË SHUMË »

Category: Sport | Views: 221 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 30 October 2013 | Comments (0)

artikujSulmuesi suedez shënoi katër gola në portën e Anderlecht në fitoren e PSG me rezultat 5-0.  Ky triumf ka rritur besimin te sulmuesi i PSG, Zlatan Ibrahaimovic, se skuadra e tij mund ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë sezon. "Ne mund ta fitojmë këtë turne, por të mos harrojmë se sa më lartë që shkojmë aq më vështirë është. Këtë vit jemi shumë të fortë”, ka thënë Ibra./AB/

Category: Sport | Views: 210 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 24 October 2013 | Comments (0)

artikujKampionët kanë bërë hap fals sot përball Southampton, teksa kanë barazuar 1-1 në stadiumin e tyre.

Goli i Manches erdhi pas një pasim gjenial të Januzajt në drejtim të Runit, ku ky i fundit goditi në drejtim të portës, kurse topin e kthyer nga portieri mysafir e konfertoi në gol Robin van Persie (26’).

... LEXO MË SHUMË »

Category: Sport | Views: 193 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 20 October 2013 | Comments (0)

artikujSkuadra Inter ka vazhduar të dëshmojë formën e lartë në këtë edicion në SERIE A, pasi të enjtën e ka mposhtur Fiorentinën në stadiumin Giuseppe Meazza, me rezultat, 2:1.

... LEXO MË SHUMË »
Category: Sport | Views: 195 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 27 September 2013 | Comments (0)

artikujKrenaria e sportit kosovar, Majlinda Kelmendi, e ka fituar medaljen e artë në Kampionatin botëror të xhudos që po zhvillohet në Rio de Zhaniero, në kategorinë deri 52 kg.

Majlinda në finale arriti ta mposhtë brazilianen, Erika Miranda me ipon, edhe pse kjo e fundit pati mbështetje të jashtëzakonshme të tifozëve vendas.


... LEXO MË SHUMË »

Category: Sport | Views: 183 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 29 August 2013 | Comments (0)

Foto: Futbollisti nga Zgatar: SV ALBANIA NUK NDALET - Firmos JUSUF JENUZIJusuf JENUZI është futbollist i radhës i cili u transferua në SV ALBANIAJusufi u lind në Opojë të Prizrenit në vitin 1984Hapat e parë në futboll i bëri në klubin me renome botërore RAPID WIEN , Në RAPID kaloi të gjitha kategoritë juniorendërsa disa vite me radhë ishte lojtar titullar në ekipin e dytë të SK RAPID WIEN,luan në pozitën e mesfushorit , në karierën e deritanishme ka luajtur me disa ekipe Austriake:SK Rapid Wien II, SV Leobendorf, FAC Team Wien, SK Slovan HAC, FV Austria XIII, FC Purkersdorf" Raporti vëllazëror në mes lojtarëve, atmosfera fantastike si në fushë ashtu edhe në tribuna ishin arsyet pse unë vendosa tëtransferohem ne SV ALBANIA. Premtoj angazhim maksimal, shpresoj të jem lojtar Titullar dhe të jap kontributin tim në realizimin e qëllimit të përbashkët - të kualifikohemi një kategori më lartë " deklaroi Jusuf JENUZI"Jusuf JENUZI është lojtar i shkolluar në Akademinë Futbollistike të kampionit të shumfishtë Austriak SK RAPID, jemi të lumtur qëështë në mesin tonë dhe të sigurtë që është përforcim i duhur, jemi definitivisht më të fortë se sezonin që kaloi" u shpreh Presidenti i SV ALBANIA - Nderim ISTREFI - QIPRJusuf JENUZI është futbollist i radhës i cili u transferua në SV ALBANIA
Jusufi u lind në Opojë të Prizrenit në vitin 1984
Hapat e parë në futboll i bëri në klubin me renome botërore RAPID WIEN , Në RAPID kaloi të gjitha kategoritë juniore  ... LEXO MË SHUMË »
Category: Sport | Views: 263 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 16 August 2013 | Comments (0)

artikujDhe atletika këto ditë ka nevojë për pak dramë që nuk ka të bëjë me teste dopingu. Skandalet e dopingut kanë lënë një re të zezë mbi sportin. Bolt mund të ndihmojë të largojë atë me paraqitjet në Botërorin e atletikës në Moskë, që nisi sot.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Sport | Views: 203 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 11 August 2013 | Comments (0)

artikujReal Madridi ka nxjerr në shitje sulmuesin Gonzalo Higuain për të cilin kërkon 40 milion euro.

E premte 19 Korrik 2013 12:48
... LEXO MË SHUMË »
Category: Sport | Views: 236 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 19 July 2013 | Comments (0)

artikujBoshkëkombasi i Thiago Silvës, Adriano, i ka fryer edhe më shumë zërave rreth një transferimi të Thiago Silvës në Camp Nou”. Sipas Adrianos që është edhe mik i Thiago Silvës, ky i fundit ëndërron që një ditë të luaj me Barcelonën. "Thiago më ka thënë se nëse do të vinte te Barcelona do të ishte një ëndërr për të. Jam miku i tij dhe flas shumë me të, ardhja e tij do të ishte diçka shumë e mirë për Barcelonën. Thiago Silva do të dëshironte të ishte këtu në Spanjë por nuk ndodh sepse PSG beson shumë te ai, por i takon klubit të gjejë një akord me francezët,” ka thënë Adriano.

Dje u raportua se Barça ka arritur marrëveshje me Thiago Silvën për një kalim në Camp Nou, por kjo gjë u mohua nga menagjeri i lojtarit. Edhe vetë Barça ka dërguar ofertë në drejtim të PSG, por fancezët e kanë refuzuar një ... LEXO MË SHUMË »

Category: Sport | Views: 200 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 12 July 2013 | Comments (0)

« 1 2 3 »
Block title
Kategoria
Opoja Lajmë [28]
Lajme [19]
Sport [22]
Ekonomi [15]
Teknologji [18]
Shkencë [18]
Kulturë [20]
Shëndetësi [22]
Kuzhinë [20]
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: