Main » Opoja Lajmë
Foto: Publikuar/ 2 Tetor 2013Kukes, 10 prill 1999Nxenes dhe mesues te Pllajnikut, Opoje, ne Oren letrare (Organizuar nga Kl. letrar Anton Pashku) per mesuesin, poetin, Abaz Çengaj.Tashti, nxenesit e at'hershem te kesaj fotoje, jane mbi 14 vjet ma te rritur dhe natyrisht, u uroj vetem mbaresi ne jete.Ne foto, me shenje, te cilin e identifikoj, mesuesi Idriz Quzaj.Opojë, 24 Tetorë 2013, është një foto e cila tash doli në publikë. Kjo foto është berë gjatë luftës ku pjesa me e madhe e trevës së opojës ishin të vendosur si refugjatë në shtetin e Shqipëise pikrishtë në qytetin  me te afertë nga kjo trevë i cili është Kukësi.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 316 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 24 October 2013 | Comments (0)

fatmir_mehmeti_rtkDragash, 19 tetor 2013 - Debati me kandidatët për kryetar të Dragashit, të cilët garojnë në zgjedhjet e nëntorit, është transmetuar mbrëmjen e së shtunës dhe jo të premten, ashtu siç ishte paralajmëruar. Për këtë mosrespektim të paralajmërimit, sot ka reaguar kandidati i LDK-së për kryetar të Dragashit, Fatmir Mehmeti. Ai ka thënë se lëvizja e orarit është bërë me qëllim nga Televizioni publik, si pasojë e devijimit të politikës që po ndjek RTK-ja. 
Category: Opoja Lajmë | Views: 236 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 20 October 2013 | Comments (1)

Loja KF Opoja - Rilindja e KosovesEdhe pse me një entuziazëm të madh në fillim të kampionatit, KF Opoja ka pësuar edhe humbjen e gjashtë më radhë, dhe tani ndodhët me vetëm një pikë të vetme së bashku me 18 korrikun, që në javën e dytë të garave ndanë nga një pikë, ndajnë dy pozitat e fundit në tabelë. KF Opoja sot pësoi në shtëpi nga KF Rilindja e Kosovës me rezultat të përgjithshëm 0-1.

... LEXO MË SHUMË »

Category: Opoja Lajmë | Views: 191 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 14 October 2013 | Comments (0)

U inaugurua lapidari martireve të Opojës e Dragashit, Kukësit e Prizrenit të vitit 1913Sot më 29 shtator 2013 në Brrut të Opojës/ Dragash u përurua lapidari i martirëve të Opojës e Dragashit, Kukësit e Prizrenit të vitit 1913. Në këtë ngjarje merrnin pjesë qindra qytetarë nga të katër anët e trojeve shqiptare dhe nga Diaspora. Sikurse përfaqësues të institucioneve të Kosovës, përshirë këtu edhe veprimtarin Adem Demaqi, kryetarin e KK-së së Dragashit Salim Jonuzi, ish ministrin e arsimit Sadik Idrizi, biznesmeni kontributor Zeqir Xhabalaj, veterani arsimit Skënder Nebiu, grupi i Valltarëve të drejtuar nga arsimtari Muhamed Kryeziu.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 638 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 29 September 2013 | Comments (0)

Dragash, 26 shtator 2013 - Kuvendi i Komunës së Dragashit, me shumicë të thjeshtë votash e ka miratuar sot projektbuxhetin për periudhën, 2014-2016, pas gjysmë ore ndërprerje të mbledhjes, pasi opozita e kishte braktisur sallën. Shkak i braktisjes, sipas këshilltarit, Qamil Kolloni, i cili është edhe zëdhënës i LDK-së, ka qenë numërimi jo i saktë i votave, kur po votohej për plotësimin e rendit të ditës, me dy pika shtesë, të cilat i kërkoi LDK-ja.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 179 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 27 September 2013 | Comments (0)

Dragash, 05 shtator 2013 - Vetëm pas skadimit të afatit për certifikim të partive dhe kandidatëve të tyre që do të garojnë në zgjedhjet komunale të nëntorit, kanë filluar të publikohen emrat e kandidatëve dhe listat zyrtare, të cilat, deri në këtë moment mbaheshin sekrete, për shumë arsye.
Në vazhdim, ju sjellim Listën e kandidatëve të LDK-së, me emrat e atyre që do të garojnë për këshilltarë në Kuvendin e Komunës së Dragashit:
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 387 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 12 September 2013 | Comments (0)

Dragash, 09 shtator 2013 – Partia që mban pushtetin në Dragash, tash e gjashtë vjet, do të garojë në zgjedhjet komunale të nëntorit, me 28 kandidatë për Kuvendin e Komunës. Bartës i kësaj liste është kryesuesi aktual i Kuvendit, Shaban Shabani.
Në vazhdim, ju sjellim Listën e kandidatëve të PDK-së, me emrat e atyre që do të garojnë për këshilltarë në Kuvendin e Dragashit:
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 242 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 12 September 2013 | Comments (0)

Dragash, 09 shtator 3013 - Lëvizja Vetëvendosje në Dragash, në zgjedhjet e nëntorit do të garojë me 9 kandidatë për Kuvendin e Komunës së Dragashit. Bartës i listës do te jetë, Bledi Kurtishi, i cili është edhe kandidat për kryetar të Komunës.
Në vazhdim, ju sjellim Listën e kandidatëve të Vetëvendosjes, me emrat e atyre që do të garojnë për këshilltarë në Kuvendin e Dragashit:
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 262 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 12 September 2013 | Comments (0)

Dragash, 11 shtator 2011 - Drejtoria komunale e Arsimit, në Dragash, në fillim të vitit të ri shkollor rezultoi e papërgatitur për fillim të mirëfilltë të procesit mësimor. Kështu thuhet në fillim të komunikatës për media, të cilën e ka lëshuar dega e LDK-së në Dragash, duke etiketuar drejtorin e kësaj drejtorie, Hajri Ramadani, si të paaftë për ushtrimin e kësaj detyre. "Edhe sot e kësaj dite, drejtori i Arsimit në Dragash,
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 503 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 12 September 2013 | Comments (0)

Në Universitetin AAB-Riinvest, u promovua libri nga fusha e komunikimit dhe gazetarisë "Moderatori dhe moderimi në televizion” i autorit Resul Sinani, gazetar, redaktor dhe moderator shumëvjeçar në RTK.

Libri "Moderatori dhe moderimi në televizion” njëherësh ka qenë edhe temë e masterit të autorit, me ç’ rast ai mori titullin Master i Shkencave të Komunikimit Masiv dhe Gazetarisë. Mentori i cili e ka udhëhequr në punimin e kësaj teme ka qenë Prof. Dr. Rrahman Paçarizi i cili njëherësh është edhe recensent.

... LEXO MË SHUMË »

Category: Opoja Lajmë | Views: 249 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 01 September 2013 | Comments (0)

« 1 2 3 »
Block title
Kategoria
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: