Main » 2013 » Nentor » 17 » LDK marrëveshje kualicioni me Bashkimin Demokratik në Dragash
12:43
LDK marrëveshje kualicioni me Bashkimin Demokratik në Dragash
LDK - BDKandidati i LDK-së për kryetar të Dragashit, Fatmir Mehmeti, përmes faqës së tij zyrtare në Facebook ka deklaruar se kanë arritur marrëveshje të kualicionit me Bashkimn Demokratik ku ka deklaruar se "Kualicioni LDK – BD është një nismë e mbarë që do kulmoj me fitore”. Gjithashtu  ka deklaruar se janë afër marrëveshjes edhe me disa subjekte politike boshnjako-gorane.

Ai tregoi se negociatat janë duke u zhvilluar edhe me drejtuesit e koalicionit CDU-ZGL, fitues të zgjedhjeve të 3 nëntorit në trevat e Gorës dhe me kryetarin e koalicionit boshnjako-goran SDA-SDSG, Nasuf Brenolli.

Ju rikujtojmëse në zgjedhjet e fundit kandidati i PDK-së ka marrë 5096 vota, kandidati i LDK-së 4613, CDU 2145, VAKAT 1558, AAK 873, BD 544, VV – 231. PDK ka arritur më parë kualicion me partinë VAKAT nga minoriteti goran, dhe AAK-në, ndërsa LDK zyrtarisht ka lidhur kualicion me BD-në dhe pritet të ketë marrëveshje edhe me CDU-në dhe SDA-në gorane. AKR dhe VV deri më tani nuk janë deklaruar se cilin kandidatë do ta përkrahin me 1 dhjetor, në balotazh.  

Në balotazh do të ndeshen kandidati i PDK-së, kryetari i tashëm i komunës së Dragashit Z. Salim Jonuzi dhe kandidati i LDK-së Z. Fatmir Mehmeti. /opojaonline.net/


 

Category: Opoja Lajmë | Views: 403 | Added by: Kushtrim_Guraj | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Block title
Kategoria
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: