Main » 2013 » Tetor » 30 » Delegacioni i Parlamentit Evropian viziton Kosovën
00:12
Delegacioni i Parlamentit Evropian viziton Kosovën

artikujNjë delegacion i Parlamentit Evropian, kryesuar nga Eduard Kukan, nga Komisioni për Politikë të Jashtme të PE, do të vizitojë Kosovën nesër kur edhe është paraparë të mbahet takimi i 6-të ndërparlamentar mes Kosovës dhe PE.

Kukan së bashku me Ulrike Lunacek, raportuesja e PE për Kosovë dhe Doris Pack si dhe eurodeputetët Lajos Bokros, Antonio Cancian dhe Tonino Picula kanë qëndruar në Shqipëri, ndërsa në Kosovë do të zhvillojnë takime me krerët më të lartë shtetëror, Presidenten Atifete Jahjaga, Kryeministrin Hashim Thaçi, Kryetarin e Parlamentin Jakup Krasniqi, përfaqësuesit e BE në Kosovë dhe shoqërinë civile. Ata po ashtu do të kenë takime të ndara me zëvendës kryeministrin Hajredin Kuçi dhe disa deputetë nga Kuvendi i Kosovës.

Category: Opoja Lajmë | Views: 302 | Added by: Kushtrim_Guraj | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Block title
Kategoria
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: