Main » 2013 » Nentor » 28 » Dragashi me borë, vështirësohet qarkullimi rrugor
17:59
Dragashi me borë, vështirësohet qarkullimi rrugor
Dragash, 25 nëntor - Komuna e Dragashit, është zgjuar sot me reshje të dendura të borës. Ndonëse deri në orët e mesditës, rrugët në fshatrat më të ulëta kanë qenë të kalueshme, në zonat më të larta, problemet janë mjaft të mëdha.Rruga Dragash-Restelicë, është vështirësuar dukshëm, ku ka pasur edhe incidente në këtë aks rrugorë. Ndonëse po i afrohemi dhjetorit, vozitësit ende nuk janë të përgatitur me të gjitha pajisjet dimërore.

Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim në Komunën e Dragashit, Tafil Krasniqi, thotë se janë të përgatitur për këtë sezon dimërore, ndërsa rrugët magjistrale mirëmbahen nga "Drini Compani”.

I kontaktuar nga RTK, drejtori Fatmir Gashi, tha se në drejtim të trevës së Gorës, janë nisur dy borëpastruese dhe një kamionë, ndërsa kjo komunë është furnizuar e para me të gjitha pajisjet dimërore dhe kripën e nevojshme.

Komunat tjera në rajonit të Prizrenit, ende nuk janë përfshirë nga reshjet e borës dhe qarkullimi rrugorë po zhvillohet normalisht , raporton Policia Rajonale e Prizrenit.

Zyrtari për informim i policisë kapiten Hazir Berisha tha se gjatë ditës së sotme, janë regjistruar katër aksidente rrugore, dy në Duhël , një në Komunën e Suharekës dhe një tjetër aksident u regjistrua në Komunën e Dragashit.

Category: Opoja Lajmë | Views: 1084 | Added by: Kushtrim_Guraj | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Block title
Kategoria
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: