Main » 2013 » Nentor » 28 » Rrokulliset autobusi Nish-Prishtinë, 4 të lënduarit janë nga Dragashi
18:00
Rrokulliset autobusi Nish-Prishtinë, 4 të lënduarit janë nga Dragashi
Kurshumli, 27 nëntor – Katër pasagjerë janë lënduar sot në mëngjes, kur autobusi që qarkullonte në relacionin Nish-Prishtinë u rrokullis afër Kurshumlisë.  Sipas raportimit të RTS-së, aksidenti ndodhi në orën 3 e 30 minuta, kurse shkak i rrokullisjes theksohet të jetë shpejtësia. Ky autobus u rrokullis afër lokalitetit Novo Sello jo larg Kurshumlisë, kurse katër pasagjerët e lënduar rëndë e lehtë ndodhen në përkujdesje në spitalin e Kurshumlisë dhe ata nuk e kanë jetën në rrezik.


 Autobusi i kompanisë "Aroma Turs”, që mban vijën e rregullt Lins (Austri) – Dragash u rrokullis në një kthesë të madhe rrugore te Novo Sella. Mediet serbe japin inicialet e të lënduarve, që janë: R.C. (61), I.M. (31), F.K. (58), dhe Gj.D. (69). Theksohet se të gjithë të lënduarit janë nga Dragashi.

Në autobusin e rrokullisur ndodheshin 18 pasagjerë dhe dy shoferë.
Category: Opoja Lajmë | Views: 1103 | Added by: Kushtrim_Guraj | Rating: 0.0/0
Total comments: 1
0
1 Zacharyled   [Entry]
http://pillsgen.site gloaming , rabidity , reelect

Name *:
Email *:
Code *:
Block title
Kategoria
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: