Main » Entries archive
Kurshumli, 27 nëntor – Katër pasagjerë janë lënduar sot në mëngjes, kur autobusi që qarkullonte në relacionin Nish-Prishtinë u rrokullis afër Kurshumlisë.  Sipas raportimit të RTS-së, aksidenti ndodhi në orën 3 e 30 minuta, kurse shkak i rrokullisjes theksohet të jetë shpejtësia. Ky autobus u rrokullis afër lokalitetit Novo Sello jo larg Kurshumlisë, kurse katër pasagjerët e lënduar rëndë e lehtë ndodhen në përkujdesje në spitalin e Kurshumlisë dhe ata nuk e kanë jetën në rrezik.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 1120 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 28 November 2013 | Comments (1)

Dragash, 25 nëntor - Komuna e Dragashit, është zgjuar sot me reshje të dendura të borës. Ndonëse deri në orët e mesditës, rrugët në fshatrat më të ulëta kanë qenë të kalueshme, në zonat më të larta, problemet janë mjaft të mëdha.

... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 1105 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 28 November 2013 | Comments (0)

artikujPërfaqësuesi Special të BE-së dhe shefit të Zyrës së BE-së në Kosovë, Samuel Zhbogar dhe shefat e misioneve të shteteve anëtare të BE-së që janë të pranishëm në Kosovë nëpërmjet një deklarate të përbashkët kanë thënë se raundi i dytë i zgjedhjeve lokale është një mundësi e madhe për Kosovën, në mënyrë që autoritetet përgjegjëse të dëshmojnë se raundi i parë ishte vetëm fillimi i një sërë përmirësimesh në procesin zgjedhor, dhe në mënyrë që qytetarët të shfrytëzojnë të drejtën e tyre demokratike për t’i zgjedhur liderët e tyre.

... LEXO MË SHUMË »

Category: Lajme | Views: 1866 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 28 November 2013 | Comments (3)

artikujVidal i papërmbajtshëm, me tregolëshin e tij ndaj Kopenhagen, Kiliani katapulton Juventusin drejt kalimit në 1/8 e Champions League, mision që për ta përmbushur bardhezinjtë që fituan 3-1 ndaj danezëve në Torino do tju mjaftojë një barazim në Stamboll përballë Galatasarayt.

... LEXO MË SHUMË »

Category: Sport | Views: 496 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 28 November 2013 | Comments (0)

artikujAgjencia Amerikane e Sigurimit Kombëtar ka hakuar më shumë se 50.000 rrjete kompjuterike në mbarë botën vitin e kaluar, duke i infektuar me viruse që përdoren për të kryer operacione spiunimi të sofistikuara, sipas një dokumenti të rrjedhur nga Edward Snowden.

... LEXO MË SHUMË »

Category: Teknologji | Views: 416 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 28 November 2013 | Comments (0)

artikujNga: Artan Mehmeti

Ujërat nëntokësore quhen të gjitha ujërat që ndodhën poshtë sipërfaqes së Tokës, në porët, çarjet dhe zbrazëtitë e tjera të shkëmbinjve. Ato janë shumë të përhapura dhe shtrihen jo vetëm në zonat më klimë të lagët, por edhe në stepat e thata shkretëtirat. Horizonte ujëmbajtëse janë kapur më shpime deri në thellësinë 4000 m, por ka pasur raste që janë kapur edhe më thellë. Në nëntokë gjendet afërsisht 37 herë më shumë ujë se sa në të gjitha pellgjet ujore të steresë (liqenet, kënetat, lumenjtë).

... LEXO MË SHUMË »

Category: Shkencë | Views: 539 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 28 November 2013 | Comments (0)

artikujXhamia e Et'hem Beut në Tiranë është një xhami e ndërtuar nga Mulla Beu nga Petrela, rreth fundit të shekullit të tetëmbëdhjetë. Mbi derën e parë të xhamisë edhe sot e kësaj dite gjendet një rrasë, në të cilën vërtetohet që kjo xhami u ndërtua nga Mulla Beu, një njëri i pasur tiranas, i cili me qëllim bamirësie i hodhi themelet e para të kësaj Xhamie me 1791.

... LEXO MË SHUMË »

Category: Kulturë | Views: 508 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 28 November 2013 | Comments (0)

artikujSipas specialistëve, banania largon të ënjturat, skuqjen dhe kruarjen që shkaktohen nga pickimi i mushkonjave.

... LEXO MË SHUMË »

Category: Shëndetësi | Views: 512 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 28 November 2013 | Comments (0)

artikujNevojiten:

... LEXO MË SHUMË »

Category: Kuzhinë | Views: 457 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 28 November 2013 | Comments (0)

Përmbyset traktori, vdes shoferi në DragashOpojë, 21 Nentorë 2013, -Raportohet se në fshatin Brezne të Dragashit, një qytetarë është goditur nga traktori i cili ishte në oborr dhe për një moment është lëshuar në lëvizje dhe si pasojë i njëjti nga lëndimet e marra ka ndërruar jetë.
Sipas Policisë së Kosovës, trupi i pajetë në konsultim me prokurorin u është liruar familjarëve.
... LEXO MË SHUMË »
Category: Opoja Lajmë | Views: 532 | Added by: Kushtrim_Guraj | Date: 22 November 2013 | Comments (0)

1 2 3 ... 18 19 »
Block title
Kategoria
Opoja Lajmë [28]
Lajme [19]
Sport [22]
Ekonomi [15]
Teknologji [18]
Shkencë [18]
Kulturë [20]
Shëndetësi [22]
Kuzhinë [20]
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: