Main » 2013 » Nentor » 28 » Kifle të vogla me çokolladë
17:41
Kifle të vogla me çokolladë

artikujNevojiten:


3 vezë,

3 lugë sheqer,

200 gr gjalp,

700 gr. miell dhe

1 lugë maja(kfasac)

 

Një lugë sheqer e përzien me gjysëm gote ujë të vakët dhe një lugë gjelle maja dhe lihen për 5 minuta.Kjo përbërje përzihet me përbërësit tjerë dhe bëhet brumi.Brumi lihet të vijë për rreth një orë.Pasi brumi të jetë gati e ndajmë  në topa dhe e bëjmë një rreth si në foto.Për mbushje mund të përdorni nutella ose sipas dëshirës edhe ndonjë reqel tjetër të preferuar.Piqen në temp.1800C për 30 minuta.Ju bëftë mirë.


Category: Kuzhinë | Views: 445 | Added by: Kushtrim_Guraj | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Block title
Kategoria
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: