Main » 2013 » Korrik » 9 » pitalka me suxhuk
18:10
pitalka me suxhuk

artikujNevojiten:

miell,

kryp,

vaj,

susam,

 1 ve,

1 kese tharëm buke dhe 

suxhuk.

Pregaditet masa e brumit-si e bukës(përzihet uji i vakët,me kryp,pak vaj dhe tharëm buke dhe qëndron derisa të fryhet).Masa e krijuar ndahet në kuleq të vegjël të cilët tëhollohen pak.Pas 15 minutash kuleqët i lyejmë me ve dhe qesim susam përmbi  si  dhe pjesët e suxhukut  i vendosim sipas dëshirës.Piqen në furrë në temp.2000C.Ju bëftë mirë./mesazhi/

Category: Kuzhinë | Views: 541 | Added by: Kushtrim_Guraj | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Block title
Kategoria
Opoja Lajmë [28]
Lajme [19]
Sport [22]
Ekonomi [15]
Teknologji [18]
Shkencë [18]
Kulturë [20]
Shëndetësi [22]
Kuzhinë [20]
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: