Main » 2013 » Korrik » 8 » Turqi, rihapet Gezi park
19:54
Turqi, rihapet Gezi park
artikuj

Turqia rihapi Gezi Parkun, i cili ishte në zemër të demonstratave të muajit të kaluar, të cilat shkaktuan trazira të mëdha në vend.

Guvernatori i Stambollit, Huseyin Avni Mutlu njoftoi rihapjen tri javë pas trazirave, ndërsa policia kishte dëbuar protestuesit nga Gezi Park pas dy javë protestash të dhunshme kundër planeve për të rizhvilluar zonën.

Mutlu u shpreh se bllokimi i parqeve, duke i bërë ato fusha për demonstrata, i parandalon fëmijët dhe të moshuarit nga përdorimi i këtyre zonave, dhe e ka kthyer këtë në një problem të sigurisë.

Katër persona u vranë dhe 7,500 u plagosën gjatë përleshjeve të muajit të kaluar.

/mesazhi
Category: Lajme | Views: 200 | Added by: Kushtrim_Guraj | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Block title
Kategoria
Opoja Lajmë [28]
Lajme [19]
Sport [22]
Ekonomi [15]
Teknologji [18]
Shkencë [18]
Kulturë [20]
Shëndetësi [22]
Kuzhinë [20]
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: