Main » 2013 » Nentor » 5 » Pogaçe të vogla me djath
10:47
Pogaçe të vogla me djath

artikujPërbërësit:


500 gr miell,

500 gr djath,

250 gr margarin,

1 e verdhe e vezës,

pak kripë,

pak sodë bikarboni ,

për lyerje një e bardhë e vezës dhe susam

Përgatitja: Të gjith përbërësit përzihen mirë dhe futen në frigorifer për 2 orë.Pas kësaj kohe  brumin e qesim në tavolinë të përmillur.E tëhollojmë petën në trashësi të gishtit dhe me gotë nxjerrim forma të rrumbullakta.Rrathët i qesim ne tepsi të shtruar me letër për pjekje.I lyejmë me të bardhën e vezës dhe i qesim susam përmbi.Piqen në temperaturë 200*C rreth 20 minuta.Kur të pjeken i nxjerrim dhe i mbulojmë me një pecetë dhe i lëmë deri 15 minuta të ftohen pastaj i servojmë.


Category: Kuzhinë | Views: 399 | Added by: Kushtrim_Guraj | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Block title
Kategoria
Opoja Lajmë [28]
Lajme [19]
Sport [22]
Ekonomi [15]
Teknologji [18]
Shkencë [18]
Kulturë [20]
Shëndetësi [22]
Kuzhinë [20]
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: