Main » 2013 » Nentor » 17 » Petulla te llojllojshme
12:16
Petulla te llojllojshme

artikujNevojiten:


1 ve,

qumështe,

miell,

kryp,dhe

tharëm buke.

Ulet brumi duke i përzier këto të gjitha dhe lihet në një vend të ngrohtë që të fryhet.Pastaj ndahet në dy pjesë dhe tëhollohet.I qitet mbushja sipas dëshirës,mbulohet me petën tjetër dhe pastaj prehet me gotë.Fërgohen në vaj në temperaturë mesatare.
Mbushjet mund të jenë:sallam,djath,spinaq me gjizë e me ve,proshutë me kepurdha e me kaqkavall,dhe gjithqka tjetër sipas shijes dhe imagjinatës suaj.Ju bëftë mirë.


Category: Kuzhinë | Views: 442 | Added by: Kushtrim_Guraj | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Block title
Kategoria
Opoja Lajmë [28]
Lajme [19]
Sport [22]
Ekonomi [15]
Teknologji [18]
Shkencë [18]
Kulturë [20]
Shëndetësi [22]
Kuzhinë [20]
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: