Main » 2013 » Tetor » 24 » Kokos bajadera
16:44
Kokos bajadera

artikujPër pjesën e errët nevojiten:1 dl qumësht
150 gr sheqer
125 gr margarin
1 kese vanill sheqer
1 lugë kakao
300 gr keksa të bluar

Për pjesën e bardhë nevojiten:


1 dl qumësht
150 gr sheqer
125 gr margarin
50 gr keksa të bluar
200 gr kokos

Përgatitja(pjesa e errët):


Qumështi,sheqeri,vanilla dhe margarini nxehen duke u perzier vazhdimisht deri sa të shkrihet sheqeri.Pastaj ia qesim keksat i përziejme mirë , i shtrijmë në një tepsi dhe i lejmë të ftohen.

Përgatitja (pjesa e bardhë).


Qumështin ,sheqerin dhe margarinën i vendosim mbi shporet , duke i përzier deri të shkrihet sheqeri.Pastaj i hedhim keksat e bluar dhe kokosin.I përziejme mirë dhe i hedhim mbi masën e errët.Permbi i qesim pak kokos.Ju befte mire.

Category: Kuzhinë | Views: 343 | Added by: Kushtrim_Guraj | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Block title
Kategoria
Opoja Lajmë [28]
Lajme [19]
Sport [22]
Ekonomi [15]
Teknologji [18]
Shkencë [18]
Kulturë [20]
Shëndetësi [22]
Kuzhinë [20]
Komuna Dragash-it
komuna_dragash_radio_sharri


www.opoja.net
EDHE TI MUND TA SJELLËSH LAJMIN NË "OPOJA.NET"
Apo nëse keni propozim për ndonjë temë interesante, na thirreni në tel.:045/622 653, apo na shkruani në e-mail: opoja.net@live.com
Moti në opojë

OPOJA

Reklama Juaj!□■□■□■□■□ opoja.net@live.com
Marketing
Kliko ketu per ta shkarkuar fletepalosjen "Vetekontrolli i Gjinjeve"
Foto & Video
Fotografia e Javës http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/65786457.jpg Video e Javës
Publicitet

Facebook
dita e flamurit
Gjithësej Vizitorë

Gjithësej ne Linje: 1
Publikues: 1
Perdorues: 0
Total Vizitorë: